Latviski English

Dalībniekiem

Kas ir Genoma datubāze?

Valsts iedzīvotāju genoma datubāze ir nacionāla biobanka, tā veido, uzglabā un apstrādā Latvijas iedzīvotāju veselības informācijas datus un bioloģisko materiālu kolekciju, kas kalpo pētnieciskiem, profilaktiskiem un ārstnieciskiem mērķiem. Sīkāka informācija šeit.

Vai es varu un vai man vajadzētu iesaistīties Genoma datubāzē?

Iesaistīšanās Genoma datubāzē ir brīvprātīga. Noteiktu pētniecības projektu ietvaros dalībniekiem ir iespēja saņemt bezmaksas papildus veselības aprūpes pakalpojumus vai uzzināt sīkāk par savu veselību un iedzimtību no pētījumā iegūtajiem rezultātiem. Citos gadījumos ziedotais paraugs un informācija kalpo cilvēka veselības un iedzimtības izpētei un var nest labumu sabiedrībai kopsummā.

Informācija, kā iesaistīties Genoma datubāzē atrodama šeit.

Vai man paziņos izpētes rezultātus, kad tas notiks?

Ja Jūs informētās piekrišanas dokumentā atzīmējat, ka vēlaties, lai Jums paziņo izpētes rezultātus, tad tie Jums tiks paziņoti. Lai iepazītos ar izpētes rezultātiem Jums nepieciešams iesniegt rakstisku iesniegumu. Paraugu izpēte atkarīga no pētījuma dizaina un pieejamajiem resursiem rezultāti var būt pieejami gadu pēc iesaistīšanās, citos gadījumos pat tikai pēc 20 gadiem vai vēl ilgāka laika. Sīkāka informācija atrodama: Biežākie uzdotie dalībnieku jautājumi šeit.