Latviski English

Aicinām iesaistīties COVID-19 pacientus

COVID_aicinajums.jpg

Valsts iedzīvotāju genoma datubāze aicina COVID-19 pacientus, vai cilvēkus, kas šo slimību pārslimojuši, ziedot savu paraugu pētniecībai.

COVID-19 pandēmija ir nopietns apdraudējums cilvēku veselībai un dzīvībai, tādēļ zinātnieki visā pasaulē pēta, gan slimību izraisošo vīrusu, gan pacientiem raksturīgās īpašības, kas nosaka slimības gaitu. Pētot COVID-19 pacientu vai šos slimību pārslimojušo cilvēku bioloģiskos paraugus, piemēram, asinis, fēces vai urīnu iespējams atklāt, kas nosaka cilvēka uzņēmību pret vīrusu, kā šo uzņēmību ietekmē cilvēka imūnsistēma. Iespējams, noskaidrot, kādas bioloģiskās īpatnības nosaka vieglāku vai smagāku slimības norisi. Šādas zināšanas var palīdzēt izstrādāt efektīvus COVID-19 novēršanas un ārstēšanas veidus, izveidot jaunus medikamentus un vakcīnas.

Lai ziedotu savu paraugu pētniecībai, lūdzu, sazinieties ar mums: 29980196 un/vai vigdb@biomed.lu.lv

Genoma datubāzes personāls atbildēs uz neskaidrajiem jautājumiem un izskaidros iesaistīšanās gaitu.

Īsi par iesaistīšanās procesu:

1. Sazinoties ar Genoma datubāzes personālu Jums tiks izskaidroti Genoma datubāzes mērķi un iesaistīšanās process, tiks atrasts piemērotākais un drošākais veids, kādā Jūs varēsiet aizpildīt nepieciešamās veidlapas un ziedot paraugu. Visas turpmākās darbības tiks veiktas, lai novērstu jebkādu inficēšanās risku apkārtējiem.

2. Pēc Jūsu brīvprātīgas piekrišanas šim procesam apmācīts darbinieks palīdzēs Jums aizpildīt informētās piekrišanas veidlapu. Paraugs pieejams šeit.

3. Sertificēta medmāsa paņems Jūsu venozo asiņu paraugu, tieši tādā pašā veidā, kā tas tiek darīts standarta asins analīzes laikā (tiks ievākti trīs asins paraugu vakutaineri).

4. Fēču, urīna vai citu organisma šķidrumu ievākšanai Jums tiks iedots parauga ievākšanas trauks un izskaidrota parauga ievākšanas kārtība, Jūs varēsiet šo paraugu ievākt pats un nodot medicīnas personālam.

5. Apmācīts personāls Jūs intervēs par jautājumiem, kas saistīti ar Jūsu veselību, piemēram, par dzimumu, vecumu, saslimšanām Jums vai Jūsu asins radiniekiem.

Jūs būsiet iesaistījies Genoma Datubāzē un ziedojis savu paraugu pētniecībai.

Atbildes uz dalībnieku jautājumiem atrodamas šeit.